Третій і заключний допис нашої невеликої рубрики, яка розповідає про театральну історію та сучасність району. Перший та другий ми присвятили Першому та Другому залізничному театрам, що існували у 1918-1927 роках.
У цьому дописі ми розповімо про сучасні театри, які наразі працюють у нашому районі. Слід зауважити, що тема "театри Солом'янського району" є зовсім невідомою та недослідженою. Інформацію як про історичні, так і про сучасні театри, доводилося збирати по крихтах, з різних джерел. Завдяки цій роботі вдалося сформувати цілісну картину.
На території Солом'янського району наразі діє 7 театрів, один із них є комунальним закладом, ще один є складовою центру культури, решта є аматорськими.
Один із них є унікальним, єдиним в Україні. Це театр міміки та жесту "Райдуга" при будинку культури Українського товариства глухих на вулиці Генерала Воробйова, 6. Його було створено ще 1969 року, творцем, художнім керівником був нечуючий Ісаак Сапожников. Втім, з квітня 1997 року театр не є самостійною структурною одиницею, а як структурний підрозділ є частиною культурного центру УТОГ без права юридичної особи. Відтоді й має назву театр "Райдуга". Театр має трупу, серед яких і заслужені артисти України, постійний репертуар.
При центрі культури та мистецтв НАУ (проспект Любомира Гузара, 3) діє драматичний Театр «Екіпаж». Він був заснований у 1986 році Валерієм Брусиловським, як театр студентських мініатюр. В 2003 році “Екіпаж” отримав почесне звання «Народний аматорський колектив», яке періодично підтверджує, щоб утримати свій статус стабільного художнього аматорського театру. Працює на базі Національного авіаційного університету м. Києва.
"Театр на Солом'янці" офіційно з 19 вересня 2024 року має цю назву, територіально розташований на Першотравневому масиві, на вулиці Єреванській, 11. Створений ще 1987 року групою молодих акторів на чолі з режисером М. Карасьовим та директором О. Ракітою під назвою «Арена Вечірнього Києва» («Арена ВК»). Тоді театр працював на Андріївському узвозі, 22-б. У 1989 році внаслідок запланованої реконструкції центру міста, в тому числі й Андріївського узвозу, Театр отримав приміщення у Солом’янському районі та змінив назву на Київський камерний театр-студія. З 1996 року - Київський камерний театр-студія. 28 грудня 2000 року змінив назву на Київський камерний театр-студія "Дивний замок", а з 31 березня 2006 - Київський камерний театр "Дивний замок". З 21 вересня того ж 2006 - комунальний заклад «Театрально-видовищний заклад культури «Київський камерний театр «Дивний замок». Театр «Дивний замок» брав участь у проєктах та фестивалях «Київська пектораль», «Золотий лев», «Ван мен шоу», «Замок мистецтв», «Березілля», «Riba», «Розкуття», «Золотий Лев», «Добрий театр», «Світ мистецтва», «Схід-захід» та інші. У другій половині 2024 року в приміщенні театру проведено ремонт.
З 1 вересня 1994 року ведеться відлік історії дитячого театру пісні "Світ чудес". З 2009 року театр має звання народного. Початково він діяв при палаці культури БК "Росток", нині - на вулиці Василенка, 15.
З 2018 року на вулиці Сім'ї Бродських, 3 діє "ProEnglish Theatre" - незалежний професійний англомовний театр. ProEnglish Theatre — це колектив з 15 акторів, 4 режисерів та тисячі студентів–випускників школи акторської майстерності театру ProEnglish Drama School (кращі з яких доєдналися до акторського складу театру). Репертуар складається з вистав англійською мовою за творами переважно англійських та американських драматургів.
Також у БК "Росток" на вулиці Гарматній, 26/2 діє Київський драматичний театр-студія "Яблуко".
Є в районі і Український голографічний театр доповненої реальності Visual Fusion на вулиці Борщагівській, 154.
Тож попри те, що Солом'янський район не є центральним, він маю свою театральну історію та сучасність. Тут немає великих театрів, але кожен із театрів, що діють в районі, має свою унікальну рису.
Немає коментарів:
Дописати коментар