понеділок, 20 січня 2025 р.

Пам'ятники Солом'янського району. Пам'ятники, присвячені подіям Другої світової війни

Ще одну групу пам'ятників, встановлених на теренах району до 1991 року, становлять пам'ятники, присвячені подіям Другої світової війни. Більшість їх встановлено у 1960-х-1970-х роках. У цьому дописів наведемо фото усіх таких пам'ятників. Чорно-білі фото 1970-х років із фондів бібліотеки оцифровано восени-взимку 2024 року. Публікуються вперше.

1975 року на Солом'янському кладовищі впорядковано братські могили загиблих воїнів та створено меморіал.

Фото 1970-х з фондів бібліотеки

Фото 1970-х з фондів бібліотеки

Сучасний вигляд. Фото О. Михайлика

Сучасний вигляд меморіалу. Фото О. Михайлика

1970 року у селищі Совки відкрито монументальний пам'ятник загиблим жителям селища. Автори - скульптор Арон Футерман, архітектор Олександр Сидоренко.

Фото 1970-х із фондів бібліотеки

Сучасний вигляд. Фото О. Михайлика

У 1960-х роках за проєктом архітектора Едуарда Більського встановлено пам'ятний знак третій лінії оборони Києва у 1941 році. Він знаходиться біля будинку №18 на проспекті Валерія Лобановського.

Фото М. Жарких, 1975

Фото О. Михайлика

Далі буде фото інших пам'ятників, присвяченим подіям Другої світової війни.

У селищі Жиляни встановлено 2 пам'ятники - перший, біля відділення Укрпошти на вулиці Отця Анатолія Жураковського, присвячений воїнам, загиблих у боях поблизу Жилян в 1941 році.

Фото О. Михайлика

Інший - у сквері на вулиці Українських Повстанців - меморіал на честь жителів селища, що загинули під час Другої світової війни. Складається з фігури воїна та плит, де перелічено прізвища загиблих жилянців.

Фото О. Михайлика

Фото О. Михайлика

3 листопада 1967 року на території КПІ відкрито пам'ятник співробітникам та студентам, загиблим під час Другої світової війни. Скульптори Г. Морозовата А. Суровцев, архітектор Є. Вересов.

Автор фото: Kiyanka, 2013

На території Інституту фтизіатрії та пульмонології (вулиця Амосова) встановлено пам'ятний знак співробітникам, загиблим під час Другої світової війни.

Фото О. Михайлика

1985 року біля головного корпусу КНУБА відкрито меморіал студентам та викладачам, загиблим під час Другої світової війни.

Фото О. Михайлика

Невеликий пам'ятник Захисникам Вітчизни стоїть у сквері на розі вулиць Народної та Клінічної. Час встановлення невідомий.

Фото О. Михайлика

1985 року біля будівельного коледжу на вулиці Стадіонній встановлено воїнам 8-го танкового корпусу - башту танка

Фото О. Михайлика

На території депо Київ-Пас було встановлено пам'ятний знак робітникам, загиблим під час Другої світової війни.

Фото 1970-х із фондів бібліотеки

Немає коментарів:

Дописати коментар