Після отримання нового приміщення фонди та відвідуваність бібліотеки невпинно зростають. Це чудово ілюструє наступне фото з фондів бібліотеки, де закарбовано не лише читальну залу (щоправда, на фото вже 1970-ті), а й діаграму, яка красномовно свідчить про те, як стрімко зростає кількість читачів. Нас цікавлять період з 1950 до 1960 роки – з 3421 до 7021 читача.
Прикметно, що серед тих трохи більше ніж 7 тисяч читачів – на той момент студенти історичного та інших факультетів Університету імені Тараса Шевченка, які живуть в гуртожитку зовсім поряд, за адресою вулиця Освіти, 4. Якби вціліли читацькі формуляри тих часів (але їх термін зберігання зовсім малий, лише 5 років), ми б зустріли там такі імена студентів – Борис Олійник, Василь Симоненко, Микола Сом, Іван Дзюба, Тамара Коломієць, Анатоль Перепадя.
Тоді звичайні студенти, вони згодом стали видатними письменниками. Ними пишається бібліотеками. До речі, частина з них не забула про рідну бібліотеку. Скажімо, поет Микола Сом залишався другом бібліотеки все своє життя. І гордістю наших фондів є книги з його дарчими підписами!
До речі, у 1970-х роках створено ось такий унікальний альбом, який є фотолітописом перших 30 років історії бібліотеки. Це гордість нашої бібліотеки і ми раді представити вам його оцифрованим.
1955 року на той час районна бібліотека №3 отримує ім'я російського письменника Федора Достоєвського. Чим керувалися ті, хто називав бібліотеку його іменем, невідомо. Хоча рід письменника з України, дідусь його був уніатським священником на Поділлі, батько теж народився в Україні, сам письменник на батьківщині предків ніколи не був.
Та назва зобов'язувала, тож бібліотека мала не лише багато видань творів письменника (зокрема й раритетні, видані ще до 1917 року), а й літературу про нього.
Тож у бібліотеці всіляко популяризували його творчість, створювали тематичні стенди. Один із них – на фото нижче.
Кількість читачів з 1970 по 1976 роки зростає з 7132 до 28184! Бібліотека працює до 22:00, читальна зала переповнена читачами. Адже поряд - навчальні заклади, гуртожитки. Фонд бібліотеки налічує 150 тис. примірників.
Немає коментарів:
Дописати коментар