Ми продовжуємо нашу рубрику, в якій розповідаємо про всі зниклі вулиці, які існували в нашому районі.
Восьмий і передостанній допис нашого циклу – зниклі вулиці селища Першого Травня та Першотравневого масиву.
Селище Першого Травня втратило майже всю первісну забудову і формально, більшість вулиць. Втім, більшість вулиць існують, але вже як безіменні проїзди. Тож формально зникло 4 вулиці. Реально ж повністю зникло 2 вулиці. Інші 2 нині – безіменні проїзди.
Далі докладно розповімо про ці вулиці.
Селище Першого Травня
Вулиця Кооперації. Пролягала від Повітрофлотського проспекту (нині проспект Повітряних Сил) до Соціалістичної вулиці (нині вулиця Левка Мацієвича).
Виникла наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років під такою ж назвою. Офіційно ліквідована і вилучена з усіх довідкових даних у 1970-х роках у зв'язку зі знесенням забудови селища Першого травня. Однак фактично існує й дотепер у вигляді безіменного проїзду, що сполучає вулицю Левка Мацієвича з проспектом Повітряних Сил.
Піонерська вулиця. Пролягала від вулиці Авіації (нині вулиця Авіаконструктора Антонова) до Соціалістичної вулиці (нині вулиця Левка Мацієвича).
Вулиця виникла наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років під такою ж назвою, з 1944 року – Гребінківська вулиця (фактично продовжувалося використання попередньої назви).
З початку 1980-х років офіційно ліквідована, насправді ж відтоді має назву вулиця Янки Купали.
Щодо колишньої вулиці Янки Купали, яка пролягала від Повітрофлотського проспекту (нині проспект Повітряних Сил) до Соціалістичної вулиці (нині вулиця Левка Мацієвича).
Виникла у 1920-ті роки під назвою Ніжинська. З 1926 року мала назву вулиця Лукашевича, назву підтверджено 1944 року (згодом на честь Миколи Лукашевича було названо теперішню вулицю Івана Огієнка). 1952 року отримала назву на честь білоруського поета і драматурга Янки Купали.
На початку 1980-х років її назву було перенесено на тодішню вулицю Піонерську, а колишня вулиця Янки Купали існує у вигляді безіменного проїзду, що сполучає вулицю Левка Мацієвича з проспектом Повітряних Сил.
Секторна вулиця. Пролягала від Повітрофлотського проспекту (нині проспект Повітряних Сил) до вулиці Авіаконструктора Антонова (на той час – вулиця Авіації).
Вулиця виникла наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років під такою ж назвою. Ліквідована наприкінці 1970-х років у зв'язку зі знесенням забудови селища Першого травня.
Нині кінцева частина вулиці існує як безіменний проїзд, що виводить Соціалістичну вулицю до вулиці Авіаконструктора Антонова, початкова частина – як пішохідна доріжка, що сполучає проспект Повітряних Сил та вулицю Левка Мацієвича.
Транспортна вулиця. Пролягала від вулиці Кооперації до Піонерської вулиці.
Вулиця виникла наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років під такою ж назвою. Офіційно ліквідована 1977 року у зв'язку зі знесенням забудови селища Першого Травня.
Першотравневий масив
Він втратив 1 вулицю, фактично ж вона лише втратила назву, але існує фізично як безіменний проїзд.
Вулиця Академіка Кіпріанова. Пролягала від вулиці Юліуса Фучика (нині вулиця Карела Чапека) до вулиці Петра Ніщинського.
Вулиця виникла у середині XX століття під назвою Курський провулок. Назву вулиця Академіка Кіпріанова (на честь радянського вченого-хіміка Андрія Кіпріанова) отримала 1976 року. Назва вулиці була скасована 1977 року.
Колишня вулиця Академіка Кіпріанова – нині дворовий проїзд, що простягається від вулиці Ніщинського паралельно вулиці Генерала Воробйова. Будинки приписані до вулиці Ніщинського.
Цікаво!
ВідповістиВидалитиЩиро вдячні!
Видалити