Солом’янський ландшафтний парк було створено в 1986 році. Його зелена зона має площу трохи більше 27 гектарів. Вона розташована між вулицями Солом’янською, Волгоградською та Механізаторів у Солом’янському районі.
У 2017 році парк почали реконструювати проведенням протизсивних заходів.
У парку не будуть вирубувати дерева, крім хворих та тих, що знаходяться в аварійному стані. Додаткове озеленення проводитимуть за допомогою газонів та багаторічних рослин.
Покриття доріжок буде з асфальтуі граніту. Доріжки з обох боків викладуть колотою гранітною бруківкою, що працюватиме як тактильний індикатор для людей з порушенням зору та обладнано водозбірним лотком з боку схилу. Для площ у парку обрали гранітні плити розміром 20х40 сантиметрів. Ці плити, бруківка та кладка для підпірних стін будуть гармоніювати за кольором, адже камінь планують привезти з одного кар’єра.
Ще одним елементом, який змінить наявну конфігурацію парку, є пандус.
У частині парку біля вулиці Механізаторів з'явиться зелений лабіринт.
Функціональну схему парку досі уточнюють. Архітектори переконують, що тут буде враховано потреби всіх груп населення. Зокрема, у парку з’явиться оглядовий майданчик, місце для вигулу собак та зона барбекю. Наразі її спроектовано як систему альтанок з місцями для мангалів. Обабіч сходів біля вулиці Волгоградської також встановлять кріплення для екрана, адже влітку у парку влаштовують кінопокази на відкритому повітрі.
В одній із частин парку створять ігровий ландшафт. Його розділять на три частини: для наймолодших облаштують пологий майданчик, куди зручно буде під’їхати візочком, для дітей 2-6 років – зону з гірками та лазалками, інтегрованими в ландшафт, а для дітей 6-12 років встановлять більш складні елементи з ризик-факторами.
Через складний ландшафт та протидію змінам вигляду парку, окремої велодоріжки тут не планують. Натомість передбачають shared space (укр. – спільний простір) з пріоритетом пішоходів та можливістю проїзду велосипедистів.
Також у парку хочуть зробити рекреаційні зони навколо фонтану та джерела – витоку річки Мокра. На прохання активістів, поруч з ним розмістять велику карту басейну річки Либідь, куди впадає і Мокра, та інформаційний стенд. Для фонтану виготовлять нові, ідентичні оригінальним чаші, а навколо нього облаштують лави, інтегровані у підпірні стінки.
Закінчити протизсувні заходи у Солом’янському ландшафтному парку планують до кінця року, а перший етап реконструкції (сходи з вулиці Волгоградської, площу з фонтаном та територію навколо них) – навесні 2019 року, до Дня Києва.
Джерело: Хмарочос
Немає зображення
ВідповістиВидалити