вівторок, 4 липня 2023 р.

У столиці стартував тиждень українського кіно: програма

Сьогодні українці відкривають для себе все більше свого, українського. Особливої уваги заслуговує і наш кінематограф, яке в останні роки стрімко розвивається та представляє все більше якісних стрічок.

Познайомитися з сучасними картинами різних жанрів є змога в UNIT.City, на Тижні українського кіно.
У програмі — 7 сучасних українських кінострічок, оупен-ейр локація, смаколики, залаштункові діалоги з акторами, режисерами та іншими членами знімального процесу.
Коли: 3 — 9 липня, 18:00
Де: UNIT.City, Амфітеатр, вул. Дорогожицька, 3
Вартість: безкоштовно (однак кількість місць обмежена)
Щоб потрапити на показ, потрібно зареєструватися https://cutt.ly/ywub77Cr

Розклад показів:
3 липня — «Мирний 21»
Воєнна драма «Мирний-21» розповідає про спротив луганських прикордонників у перші дні війни. Режисером картини став Ахтем Сеітаблаєв.
Події розгортаються влітку 2014 року у Луганську. Багато хто з українців тоді вповні не усвідомлював, що Росія почала збройну агресію. Хтось не приховував своїх симпатій до загарбників. Разом з тим були й ті, хто не планував зраджувати Батьківщину. Командир Луганського прикордонного загону Сергій Дейнеко прийняв рішення тримати оборону.
4 липня — «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила»
Руслан — бродячий артист, котрий одного разу закохується в чарівну Мілу. Він не підозрює, що дівчина є справжньою принцесою. Несподівано її викрадає Чорномор: злісний чарівник збирається використати дівоче кохання для збільшення своєї могутності. Герой вирушає на пошуки своєї коханої, під час яких йому доведеться пережити багато випробувань.
5 липня — «Історії українського ІТ»
Перший документальний фільм про становлення української IT-індустрії від UNIT.City та студії KNIFE! Films за підтримки медіа СЛУХ. Радянські обчислювальні машини, комп’ютерні клуби, ринки на Кардачах і Петрівці, безумні ідеї та мільярдні стартапи — через особисті історії героїв та героїнь фільм показує, як IT-сфера в Україні пройшла шлях від зародження до найпотужнішої галузі країни.
6 липня — «Я працюю на цвинтарі»
Головний герой, Олександр, в минулому архітектор, наразі працює на цвинтарі та має свою контору з виготовлення пам’ятників. Кожного дня до нього приходять нові люди для замовлення пам’ятників близьким. Життєві ситуації, іноді — сумні, іноді — комічні. Але і в житті головного героя є таємниця, яка не дає йому стати щасливою людиною.
7 липня — «Щедрик»
На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися три родини, які живуть під одним дахом. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього Рейху, так і карального режиму СРСР. У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам’яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.
8 липня — «Найкращі вихідні» + документальний фільм «Нездоланні» від бренду Чернігівське
Герої чотирьох новел час від часу перетинаються на вулицях Києва. Кожен із них рушає на вихідні до столиці за своїм планом. Хлопець з Німеччини хоче знайти дівчину, в яку закохався онлайн. 16-річна одеситка шукає свого тата-рокера, якого не бачила 10 років. Хлопці з Кривого Рогу мають намір влаштувати найлегендарнішу парубочу вечірку в історії. Кар’єристка зі Львова взагалі не збирається гуляти тим Києвом — тільки готуватись до майбутньої співбесіди. Чудові плани! Що може піти не так? Усе! І це будуть найкращі вихідні!
9 липня — «Памфір»
Події відбуваються у невеличкому селі на Західній Україні, напередодні традиційного карнавалу Маланка. Із заробітків після тривалої відсутності до родини — дружини Олени та сина Назара — повертається Леонід на прізвисько Памфір. Через необдуманий вчинок сина, який підпалив молитовний дім, йому необхідні гроші на ремонт. Для цього Памфір змушений згадати своє контрабандистське минуле, від якого відмовився назавжди. Але час змінився, і своїми діями Памфір переходить дорогу небезпечним людям, які контролюють цей нелегальний бізнес. Розв’язка картини розгортається на фоні карнавальної Маланки, коли борються світлі та темні сили.

Немає коментарів:

Дописати коментар