Блог ЦРБ імені Григорія Сковороди ЦБС Солом'янського району м. Києва
Сторінки
- Главная страница
- Київ і Солом'янка: історію пишемо самі
- Солом’янка - маленька крапелька великої держави
- Край в електронному форматі
- Вулиці Солом’янки
- Туристичні маршрути Солом'янки
- Солом'янські оповіді
- Інформаційні і культурно-освітні ресурси міста
- Солом'янка - ретро
- Національні меншини Києва
- Солом'янці
середа, 6 грудня 2017 р.
пʼятниця, 1 грудня 2017 р.
Краєзнавча експозиція "Київ"
Конкурс виставок "Мрій! Читай! Мандруй!" - продовження краєзнавчої експозиції "Київ" в Центральній районній бібліотеці імені Ф. Достоєвського.
Лейтмотивом експозиції "Київ" стали символи нашої столиці. Їх позначено різними кольорами:
- ЗЕЛЕНИЙ - Київ - найзеленіше місто Європи
- ЖОВТИЙ - Київ багатий на храмові споруди
- СИНІЙ - символізує головну річку країни - Дніпро
- ЧЕРВОНИЙ - гостинність і добросердечність киян.
Виставка-подорож "Мрій! Читай! Мандруй!" експонується під гаслом "Столиць на світі є багато, а Київ на світі один!". Вона запрошує помандрувати з героями книг давнім та сучасним містом; побувати в найцікавіших місцях Києва, зокрема в бібліотеках Солом'янки; поділитись отриманими тут враженнями і емоціями.
Тож Читай! Мрій! Мандруй!
пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.
Перейменування вулиць в Солом’янському районі
12 жовтня Київська міськрада затвердила перейменування деяких вулиць в столиці. Про це повідомляє прес-служба Київради.
Ось список вулиць Солом’янського району, які переіменовано, та їх нових назв:
- вул. Ярослава Галана - на честь Августина Волошина - католицького священика, релігійного діяча, президента Карпатської України в 1939 р.
- вул. Дніпропетровську на вул. Новокодацьку – на честь Нових Кодаків - історичної місцевості в місті Дніпрі, який колись був окремим містом-переправою через річку.
- вул. Краснодонську - на вул. Кучмин Яр – на честь історичної місцевості Кучмин Яр, що в Солом’янському районі м. Києва.
- вул. Лебедєва-Кумача на честь Миколи Голего – українського ученого, інженера авіаційних та космічних апаратів.
- вул. Соціалістичну - на честь Левка Мацієвича – українського корабельного інженера, суднобудівника, автора проектів кораблів, підводних човнів, протимінних заслонів, морських аеропланів тощо, першого український авіатора, громадського і політичного діяча.
вівторок, 28 березня 2017 р.
Люди, що формують свідомість. В бібліотеці. Наживо. Георгій Арабулі
Цікавою подією для читачів стала зустріч з молодим талановитим письменником і перекладачем Георгієм АРАБУЛІ, яка відбулася в бібілотеці імені М.Реріха. Він представив свій новий переклад - книгу Грігола Робакідзе "Зміїна сорочка".
Георгій Арабулі народився 14 квітня 1990 року. Закінчив Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова Інститут філософської освіти і науки, фахівець з релігієзнавства, викладач. Працював прес-секретарем Національної спілки письменників України. Вільно володіє кількома мовами.
субота, 18 березня 2017 р.
середа, 1 лютого 2017 р.
середа, 25 січня 2017 р.
Люди, що формують свідомість. В бібліотеці. Наживо. Іван Андрусяк
В січні творчі зустрічі з відомим письменником Іваном АНДРУСЯКОМ відбулися в двох бібліотеках району: бібліотеці імені І.Багряного та бібліотеці імені П.Вершигори.
Іван Михайлович Андрусяк - поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач. Народився 28 грудня 1968 року в с. Вербовець Косівського району Івано-Франківської області. Увійшов в літературу на початку 1990-х як учасник літературного угруповання "Нова дегенерація". У 2000-х роках активно виступав як літературний критик (часописи "Книжник-review", "Книжковий огляд", "Кур'єр Кривбасу", "Кальміюс", "Березіль", "Сучасність" та ін.), аналізуючи здебільше поезію й обстоюючи моральні принципи в літературі та розмежування "високого письменства" й "попси".
2007 року повістю "Стефа і її Чакалка" входить в дитячу літературу, яка, нарівні з поезією, за кілька років стає провідною в творчості письменника.
Лауреат премії конкурсу видавництва "Смолоскип" (1995), літературних премій "Благовіст" (1996), імені Бориса Нечерди (2002), журналу "Кур'єр Кривбасу" (2007), першої премії конкурсу творів для дітей "Золотий Лелека" (2008), міжнародної премії "Corona Carpatika" (2010). Повість Івана Андрусяка "Вісім днів із життя Бурундука" увійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу "Білі ворони 2013" (White Ravens2013). Лауреат Корнійчуковської премії 2016 року - першої премії в номінації "Поезія для дітей" - за збірку "Лякація". Член Національної спілки письменників України і АУП. У листопаді 2011 року став членом українського центру ПЕН-клубу.
Підписатися на:
Дописи (Atom)