вівторок, 20 листопада 2018 р.

Реконструкція Солом'янського ландшафтного парку

Солом’янський ландшафтний парк було створено в 1986 році. Його зелена зона має площу трохи більше 27 гектарів. Вона розташована між вулицями Солом’янською, Волгоградською та Механізаторів у Солом’янському районі.
У 2017 році парк почали реконструювати проведенням протизсивних заходів.
У парку не будуть вирубувати дерева, крім хворих та тих, що знаходяться в аварійному стані. Додаткове озеленення проводитимуть за допомогою газонів та багаторічних рослин. 
Покриття доріжок буде з асфальтуі граніту. Доріжки з обох боків викладуть колотою гранітною бруківкою, що працюватиме як тактильний індикатор для людей з порушенням зору та обладнано водозбірним лотком з боку схилу. Для площ у парку обрали гранітні плити розміром 20х40 сантиметрів. Ці плити, бруківка та кладка для підпірних стін будуть гармоніювати за кольором, адже камінь планують привезти з одного кар’єра.
Ще одним елементом, який змінить наявну конфігурацію парку, є пандус. 
У частині парку біля вулиці Механізаторів з'явиться зелений лабіринт.
Функціональну схему парку досі уточнюють. Архітектори переконують, що тут буде враховано потреби всіх груп населення. Зокрема, у парку з’явиться оглядовий майданчик, місце для вигулу собак та зона барбекю. Наразі її спроектовано як систему альтанок з місцями для мангалів. Обабіч сходів біля вулиці Волгоградської також встановлять кріплення для екрана, адже влітку у парку влаштовують кінопокази на відкритому повітрі.
В одній із частин парку створять ігровий ландшафт. Його розділять на три частини: для наймолодших облаштують пологий майданчик, куди зручно буде під’їхати візочком, для дітей 2-6 років – зону з гірками та лазалками, інтегрованими в ландшафт, а для дітей 6-12 років встановлять більш складні елементи з ризик-факторами. 
Через складний ландшафт та протидію змінам вигляду парку, окремої велодоріжки тут не планують. Натомість передбачають shared space (укр. – спільний простір) з пріоритетом пішоходів та можливістю проїзду велосипедистів.
Також у парку хочуть зробити рекреаційні зони навколо фонтану та джерела – витоку річки Мокра. На прохання активістів, поруч з ним розмістять велику карту басейну річки Либідь, куди впадає і Мокра, та інформаційний стенд. Для фонтану виготовлять нові, ідентичні оригінальним чаші, а навколо нього облаштують лави, інтегровані у підпірні стінки.
Закінчити протизсувні заходи у Солом’янському ландшафтному парку планують до кінця року, а перший етап реконструкції (сходи з вулиці Волгоградської, площу з фонтаном та територію навколо них) – навесні 2019 року, до Дня Києва.

Джерело: Хмарочос

середа, 25 квітня 2018 р.

21 квітня в Києві на вулиці Смоленській, 17 відкрили бронзовий пам’ятник загиблому добровольцю Мирославу Мислі. Іменем Мисли названий і сквер, який облаштували навколо пам’ятника. Таке рішення ухвалила Київська міська рада. Пам’ятник відкрив міський голова Києва Віталій Кличко. На відкритті пам’ятника Мирославу Мислі була присутня його мати Наталія.
Мирослав Мисла з позивним “Мисливець” був істориком за фахом, членом ВО “Свобода” та проводу ВГО “Сокіл”. Пішов захищати батьківщину у 2014 році, з початком бойових дій на сході. Був добровольцем чоти “Карпатська Січ”, офіцером та згодом командиром чоти 8-ї роти 3-го механізованого батальйону 93-ї ОМБр ЗСУ. Загинув 2 жовтня 2016 року під час зіткнення поблизу селища Кримське на Луганщині. Поховали Героя в Харківській області, де він жив до початку російсько-української війны на Донбасі. Мирослава Мислу  президентським указом посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеню.

вівторок, 10 квітня 2018 р.

Перейменування зупинок трамваїв №14 та №15

У Києві перейменували зупинки трамвайних маршрутів №14, №15. Про це повідомили в КП «Київпастранс».
Так, з 3 квітня 2018 року перейменовано зупинки трамвайних маршрутів №14 та №15: з «Автогенний завод» на «Проспект Відрадний» (висадка та посадка); з «Проспект Відрадний» на «Бульвар Вацлава Гавела»; з «Бульвар Вацлава Гавела» на «Вулиця Миколи Василенка» (в напрямку зупинки «Проспект Відрадний»).

За інформацією КМДА