Впродовж ХХІ століття українці не полишали боротьби за здобуття свободи. У боротьбі за державність українці заплатили дорогу ціну: тисячі життів вірних синів України. У найвіддаленіших куточках України пам’ятають і бережуть пам’ять про своїх захисників і борців за волю, що поклали молодість і життя на олтар служіння Батьківщині. Солом’янський район пам’ятає героїв і увічнює пам’ять про них в назвах, меморіальних дошках і пам’ятниках.
Вашій увазі пропонується краєзнавчий інтернет-дайджест «Солом’янка пам’ятає…», в якому йдеться про увічнення пам’яті про борців за незалежність нашої держави.
Вшанування пам’яті учасників АТО і Небесної сотні (Солом’янський район)
На вул. Янгеля, 3 в НТУУ «КПІ» встановлено Козацький хрест – Пам’ятник Героям Небесної сотні. Козацький хрест в Україні вважається одним з найдавніших символів свободи. Козаки використовували його на печатках, прапорах та гербах. Тоді ж, ще в давнину, започаткували традицію встановлювати козацькі хрести на могилах загиблих за Україну.
На території 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил України (пр-т Перемоги, 55/2) відкрито Меморіальний комплекс «Алея Слави». На честь загиблих військовослужбовців бригади уздовж Алеї встановили десять меморіальних плит із фотографіями та іменами героїв.
На будівлі медичного колежду імені Гаврося, вул. Білецького, 16 встановлено меморіальну дошку учаснику АТО Андрію Аболмасову.
На будівлі школи № 12, вул. Зелена, 12, встановлено меморіальну дошку учаснику АТО, снайперу-розвіднику Олегу Афанасу
В Києві вулицю Кіровоградську переіменовано на честь Героя АТО Володимира Брожка – солдата ЗСУ, що загинув поблизу села Лопаскине Новоайдарського району – неподалік міста Щастя.
На Повітрофлотському проспекті, 22, на будівлі гімназії №178 встановлено меморіальну дошку на честь Героя АТО Віктора Вишкварка – сержанта Збройних сил України, учасника російсько-української війни. Він навчався в цій школі в 1976-1984 роках.
В Солом’янському районі вулицю Курську переіменовано на честь Героя України, учасника АТО Геннадія Воробйова.
На будівлі школи №71 (пров. Польовий, 10) встановлено меморіальну дошку Андрію Гаврилюку, що навчався в цій школі. Андрій Гаврилюк – старший сержант Збройних сил України (81 ОАМБр, 90-й окремий аеромобільний батальйон), позивний «Бур». Загинув при обороні Донецького аеропорту під час війни на сході України.
На будинку №27 на вул. Преображенській встановлено меморіальну дошку учаснику Революції Гідності Петру Гаджі, який помер внаслідок пошкоджень, отриманих під час Революції Гідності. Був на Майдані з перших днів, займався нічними чергуваннями, входив в восьму сотню. Брав активну участь у запобіганні спроб розігнати Євромайдан
На вулиці Смоленській є сквер імені Мирослава Мисли, де встановлено пам’ятник Герою російсько-української війни. Мирослав Мисла – український військовик (позивний Мисливець), молодший лейтенант, командир взводу окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї ОМБр. Активний учасник Революції Гідності, під час якої був спеціальним кореспондентом радіо «Голос Свободи». З перших днів війни добровольцем вирушив на Схід у складі батальйону МВС особливого призначення «Січ».
Меморіальні дошки Герою України, Герою Небесної Сотні Андрію Мовчану встановлені:
- на фасаді будівлі Київського вищого професійного училища залізничного транспорту імені В.С. Кудряшова (вул. Кобелєва, 1/5), де навчався А.С. Мовчан;
- на фасаді будівлі Державного економіко-технологічного університету транспорту (вул. Івана Огієнка № 19), де навчався А.С. Мовчан.
На вул. Преображенській, 2, біля будівлі архітектурного факультету КНУБіА є пам’ятник учаснику Революції Гідності, Герою Євромайдану Олександру Плеханову, який загинув, захищаючи честь, гідність і незалежність своєї Батьківщини.
Меморіальна дошка Андрію Цепуну встановлена на одній з будівель НАУ. Він брав участь у Революції Гідності. Увечері 20 лютого 2014 року разом з іншими активістами чергував на блокпосту на в’їзді у Київ з боку Гостомельської траси, щоб зупинити підхід підкріплення для «тітушків» та бійців «Беркуту». В ніч на 21 лютого, після завершення чергування, пішов сам додому. Вранці його тіло знайшли у Києві на вулиці Верболозній зі слідами жорстокого побиття та черепно-мозковою травмою, несумісною з життям
На будівлі школи №67, вул. Героїв Севастополя, 9-а, встановлено меморіальну дошку учаснику АТО Максиму Харченку, який загинув під Іловайськом.
В Солом’янському районі увічнено пам’ять Героя України, учасника АТО, розвідника Максима Шаповала. На будинку, де мешкав герой (вул. Кудряшова, 20-в) встановлено меморіальну дошку; ім’я героя носить вулиця (колишня Механізаторів); на Повітрофлотському проспекті, 11/15 є сквер імені М. Шаповала.
Немає коментарів:
Дописати коментар