У суботу, 5 жовтня, відбулася пішохідна бібліо-екскурсія Совками від нашого колеги, провідного бібліотекаря нашої бібліотеки, києвознавця Олександра Михайлика. Цього дня на вуличках Совок було велелюдно, адже на екскурсію завітало 60 екскурсантів різного віку - від школярів до пенсіонерів. Було й чимало жителів Совок, які прийшли дізнатися більше про свою рідну місцевість, серед них - і школярі, серед них - учні ліцею №144 ім. Г. Ващенка - учасники польсько-українського проєкту «Folk HOME. Dance. Life and Soul. PL+UA».
Учні ліцею №144 ім. Г. Ващенка - учасники польсько-українського проєкту «Folk HOME. Dance. Life and Soul. PL+UA».
Ми побачили місце, де колись стояв Совський водяний млин - нині це перетин проспекту Лобановського та вулиці Холодноярської, а екскурсанти дізналися, що назва поселення походить від назви річки, а її назва - від великої кількості сов, що їх було чимало в цих місцях у давнину.
Поговорили про історію села у 17-19 століттях, дізналися, як у 1854 році описував поселення Домінік де ля Фліз. Присутні побачили і фотокопію малюнку - фактично, першого зображення Совок.
Біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці ми згадали історію храму з перших вуст - до нас вийшов настоятель церкви о. Валерій Копійка і розповів, що перший храм на цьому місці існував ще з 1912 року як каплиця, був розбудований і освячний як церква у 1920-х роках. На жаль, ту церкву було спалено 1966 року... Сучасний храм стоїть на тому ж місці, йо
го освячено 2014 року. Парафіянами були видатні постаті - зокрема, дисиденти Євген Сверстюк та Василь Овсієнко. Екскурсанти мали нагоду відвідати церкву, почути розповіді о. Валерія про храмові ікони.
Дізналися, де у 2-й половині 14 століття, ймовірно, була Володимерка - заміський двір князя Володимира Ольгердовича та його сина Олелька Володимировича. Нині у тій частині Совок існує провулок Князя Володимира Ольгердовича.
Зустріч із учнями ліцею №144 - учасниками учасниками польсько-українського проєкту «Folk HOME. Dance. Life and Soul. PL+UA».
На екскурсії відбулася зустріч із учнями ліцею №144 ім. Г. Ващенка - учасниками польсько-українського проєкту «Folk HOME. Dance. Life and Soul. PL+UA» під керівництвом вчителя вищої категорії, вчителя-методиста ліцію №144 Оксани Данилової. Після екскурсії учні підбили підсумки проєкту, а також обговорили відвідану екскурсію.
Немає коментарів:
Дописати коментар