Вулиця Анатолія Лупиноса - вулиця в Солом'янському районі, пролягає від вулиці Котляревського до вулиці Отця Анатолія Жураковського. Виникла як одна з нових вулиць села Жуляни не раніше 1950-х років під назвою вулиця Горького, на честь російського письменника Максима Горького. Сучасну назву на честь українського політичного та громадського діяча Анатолія Лупиноса, згідно з рішенням Київради, здобула у 2015 році.
Постать Анатолія Лупиноса для багатьох залишається невідомою, недослідженою. Тож вдаймося до пошуку. Одні джерела свідчать про неймовірний людський стоїцизм Анатолія Лупиноса, інші — відкривають глибокий поетичний світ борця за Україну.
* * *
Ми випрягли волів, перевернули плуга,
Сідлаємо коней та гостримо списи.
Відкинули жалі, згадали всі наруги,
Прости нас, Господи, помилуй і спаси.
На скресі двох світів стаємо до двобою,
На скресі двох епох гряде шляхетний світ.
Віч-на-віч Нація з безликою юрбою.
Навколо ворогів – суцільний живопліт.
Волога цвіль Європ лоскоче наші ніздрі,
Спекотних Азій тлін судомить рамена.
Чекає бій. Все інше буде... після.
Життя триває. Точиться війна.
(Анатолій Лупиніс, 1990 рік)
Вікіпедія свідчить: Анато́лій (Анатоль) Іванович Лупині́с (1937 - 2000) — український політичний та громадський діяч УНА-УНСО, поет. Народився 21 липня 1937 в селі Новоолександрівка Покровського району Донецької області, де проживали його батьки після втечі з сибірського табору. Після війни родина переїхала до села Сатанівка на Черкащині, де Анатолій закінчив школу із золотою медаллю. У 19 років за організацію студентських виступів його було заарештовано й засуджено від Київського суду до шести років ув'язнення. 1957 року за активну участь у страйку в 7 таборі з вироком за "антирадянську агітацію та пропаганду, організацію контрреволюційного саботажу" дістав десять років ув'язнення.

Більше про Анатолія Лупиноса можна почитати ТУТ:
Поезія Анатоля Лупиноса ТУТ:
Публікацію створено в рамках проєкту суспільного інформування «Імена, з якими ми живемо»
Немає коментарів:
Дописати коментар